وارنیش زدایی از روغن توربین

تاریخ درج پست : فروردین ۱۴، ۱۳۹۹
تاریخ آخرین بروزرسانی پست : تیر ۲۵، ۱۴۰۳
تعداد بازدید از این پست ۲۱۱۲
بازگشت به صفحه قبلی

وارنیش زدایی از روغن توربین

.حذف وارنیش و فیلتراسیون


منتشر شده توسط مدیر Kamal Moshtaghi
وارنیش زدایی از روغن توربین

فیلتراسیون روغن تورین به تنهایی نمی تواند وارنیش را حذف کند. وارنیش زدایی روغن توربین توسط فرآیند تصفیه شیمیایی راه حلی نوین جهت حذف کامل وارنیش و افزایش RBOT روغن است. تصفیه شیمیایی روغن در کمترین زمان ممکن مشکل روغن را حل می کند. روغن توربین، روغن توربین بخار، روغن توربین گازی و روغن کمپرسورهای توربینی بعد از مدتی کارکرد دچار تخریب می شوند.


از عوامل اصلی تخریب روغن دمای بالا، فشار هیدرولیکی بالا، ذرات فلزی، رطوبت، اکسیژن و گازهای محلول هستند. هنگامی که در روغن رادیکال آزاد تولید می شود به مولکولهای روغن حمله کرده و آنها را تخریب می کنند. حاصل این تخریب تشکیل وارنیش و لجن روغن می باشد. کاهش پایداری در برابر اکسیداسیون RBOT نیز یکی از نتایج تخریب روغن توربین است. تصفیه فیزیکی روغن توربین فقط می تواند آلودگی های فیزیکی مانند ذرات، رطوبت و گازهای محلول را حذف کند.


هیچ فرآیند تصفیه فیزیکی و سیرکولاسیون و فیلتراسیون به تنهایی نمی تواند وارنیش زدایی روغن توربین را انجام دهد. با استفاده از روش تصفیه شیمیائی روغن توربین، تمامی آلودگی های روغن و سیستم حذف می شود. با وارنیش زدایی روغن توربین در نهایت روغنی با سطح کیفی روغن نو و بالاتر از آن حاصل می گردد. یکی از پارامترهای کلیدی در تصفیه شیمیایی و حذف وارنیش روغن توربین پایداری در برابر اکسیداسیون RBOT است.


استفاده از روش های فیلتراسیون مانند دپس فیلتر و یوروپا فیلتر به هیچ عنوان نمی توانند RBOT را افزایش دهند. حتی با حذف برخی ادتیو های روغن ممکن است RBOT را نیز کاهش دهند. این روش ها برای سیستم های توربین با حجم بالای 4000 لیتر به هیچ عنوان کارامد و اقتصادی نیستند. فرآیند تصفیه شیمیایی حذف وارنیش روغن توربین روش مدرن و پتنت شده توسط شرکت KSP است.


این روش مورد تایید زیمنس Siemens است و دانش فنی آن انحصارا در اختیار شرکت KSP است. خدمات تصفیه روغن از محصولات دانش بنیان سطح 1 فناوری شرکت KSP است. در روش تصفیه شیمیایی روغن تمامی الودگی های فیزیکی و شیمیایی روغن از آن حذف می شود. همچنین سطح کیفی روغن در حد روغن های مطرح مانند Shell T32 , Total Persilia 46 ، ارتقا می یابد. بهترین روش حذف وارنیش توربین که همزمان RBOT را نیز افزایش می دهد تصفیه شیمیائی روغن است. خدمات انحصاری تصفیه شیمیایی روغن توربین و وارنیش زدایی مختص شرکت KSP است.


در وارنیش زدایی شرایط تصفیه فیزیکی و شیمیایی روغن پایش می شوند. شرایط روغن هنگام راه اندازی و در حال بهره برداری برابر با استاندارد ASTM D4378 است. تصفیه شیمیائی روغن توربین جایگزین بسیار مناسب و بهترین آلترناتیو برای تعویض روغن توربین است. RBOT روغن توربین نو با توجه به درجه کیفی روغن بین 600 تا 2000 است. مثلا روغن سوپر گریدی مانند توتال پرسیلیا 46 دارای RBOT 1750 است. یا روغن معمولی تری مانند بهران 32 دارای RBOT در بازه 800 تا 1000 است.


در روش تصفیه شیمیایی روغن توربین KSP میزان RBOT به بالای 1000 افزایش می یابد. در مورد روغن شل و روغن توتال به مرز 2000 افزایش می یابد. در این روش وارنیش نیز به مقدار کمتر از روغن نو یعنی به زیر VPT=15 کاهش پیدا می کند. این مزیت انحصاری تصفیه شیمیایی وارنیش زدایی روغن توربین است. این روش ضمن بهبود پارامتر های بهره برداری روغن می تواند کاملا سیستم را نیز پاکسازی وارنیش نماید. درنهایت تمامی خواص روغن به روغن نو تبدیل می شود.


به دلیل دانش فنی فرمولاسیون روغن در KSP از پکیج ادتیو اروپایی استفاده می شود. بنابراین میزان RBOT روغن پس از حذف وارنیش و تصفیه شیمیایی روغن به میزانی فراتر از روغن نو افزایش مییابد. این دانش فنی از نقاط قوت تصفیه شیمیایی روغن توربین شرکت KSP است.


گاهی اوقات دیده می شود سیستم های تصفیه فیزیکی روغن ترانسفورماتور برای تصفیه روغن توربین مورد استفاده قرار میگیرند. این کار بسیار اشتباه است. زیرا سیستم های تصفیه روغن ترانسفورماتور معمولا هیتر های قوی برای گرم کردن روغن ترانسفورماتور دارند. این هیتر ها به شدت به کیفیت روغن توربین آسیب وارد می کنند. همواره به یاد داشته باشید دمای روغن توربین در حین تصفیه نباید از 45 درجه فراتر رود.


بشرکت KSPدارای تجربه ارزشمند تصفیه شیمیایی روغن توربین بخار، تصفیه شیمیایی روغن توربین گازی و وارنیش زدایی روغن توربین است. این تجربیات در بیش از ده ها نیروگاه حرارتی، نیروگاه گازی و نیروگاه سیکل ترکیبی کشور حاصل شده است. بهترین روش حذف وارنیش روغن توربین، تصفیه شیمیائی است. تصفیه شیمیای روغن همزمان با از بین بردن وارنیش، RBOT روغن را نیز افزایش می دهد.


جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحات مجازی ما مراجعه فرمایید. همچنین می توانید با شماره های 09374594162، 09125199931 ، 09121570802 تماس حاصل فرمایید.


#www.kspk.ir


#https://telemram.me/lubeoil


#https://telegram.me/lubeoils


#www.instagram.com/ksp.company


#www.instagram.com/Dr_lubeoil


www.kspk.ir
https://telemram.me/lubeoil
https://telegram.me/lubeoils
www.instagram.com/ksp.company
www.instagram.com/Dr_lubeoil

تصفیه شیمیایی روغن