وارنیش زدایی از روغن توربین

تاریخ درج پست : اسفند ۲۴، ۱۳۹۸
تاریخ آخرین بروزرسانی پست : تیر ۰۴، ۱۴۰۳
تعداد بازدید از این پست ۸۵۴
بازگشت به صفحه قبلی

وارنیش زدایی از روغن توربین

نیروگاه گازی رودشور (شرکت زیمنس)


منتشر شده توسط مدیر Kamal Moshtaghi
وارنیش زدایی از روغن توربین

.برای اولین بار بزرگترین دستگاه تصفیه شییایی روغن توربین در شرکت زیمنس روغن توتال را تصفیه شیمیایی و وارنیش زدایی کرد. در این متد تمامی وارنیش روغن توربین حذف و VPT به زیر 15 کاهش می یابد. همچنین پایداری در برابر اکسیداسیون روغن RBOT به بالای 2000 افزایش یافت. بهترین کیفیت تصفیه شیمیایی توسط متخصصین شرکت KSP با دستگاه بومی تصفیه شیمایی روغن ارائه گردید.


روغن های توربین نیروگاهی شامل روغن توربین بخار، روغن توربین گازی و روغن کمپرسورهای توربینی بعد از مدتی کارکرد برخی از خواص خود را از دست می دهند. از عوامل اصلی تخریب روغن دمای بالا، فشار هیدرولیکی بالا، ذرات فلزی ، رطوبت، اکسیژن و گازهای محلول هستند. هنگامی که در روغن رادیکال آزاد تولید می شود این رادیکالهای آزاد به مولکولهای روغن حمله کرده و آنها را تخریب می نمایند. حاصل این تخریب تشکیل وارنیش و لجن روغن است. کاهش پایداری در برابر اکسیداسیون RBOT نیز یکی از نتایج تخریب روغن توربین است.


تصفیه فیزیکی روغن توربین فقط می تواند آلودگی های فیزیکی مانند ذرات، رطوبت و گازهای محلول را از روغن حذف کند. هیچ فرآیند تصفیه فیزیکی و سیرکولاسیون و فیلتراسیون به تنهایی نمی تواند وارنیش زدایی روغن توربین را انجام دهد. با استفاده از روش تصفیه شیمیائی روغن توربین، تمامی آلودگی های روغن و سیستم حذف شده و در نهایت روغنی با سطح کیفی روغن نو و یا بالاتر از آن حاصل می گردد. یکی از پارامترهای کلیدی در تصفیه شیمیایی و حذف وارنیش روغن توربین پایداری در برابر اکسیداسیون RBOT است.


شرکت کاوشگران صنعتی پارت کیهان(دانش بنیان نوع 1) بیش از 16سال سابقه فعالیت دارد. این شرکت، دانش بنیان تولیدی نوع 1 با سطح فناوری 1 تصفیه شیمیائی روغن ترانسفورماتور و حذف وارنیش روغن است. شرکت KSP با تکیه بر توانمندی، تعهد، دانش و تخصص موسسین خود در زمینه ارائه خدمات مهندسی و بازرگانی فعالیت دارد. خدمات در حوزه صنايع نفت، گاز، پتروشیمی، نيروگاهي و سایرصنایع وابسته است.


همچنین تولید و بومی سازی فن آوری های نوین و انتقال آن از داخل به خارج از کشور و بالعکس، طراحی و پیاده سازی تکنولوژی های روز دنیا از تخصص های KSP است. طراحی و ساخت پالایشگاه های کوچک و سیستم های پرتابل جهت ارایه خدمات تصفیه شیمیایی روغن صنعتی مستعمل تخصص ماست. انواع روغن روانکاری توربین، روغن ترانسفورماتور، روغن هیدرولیک، روغن گیربکس توربین بادی قابل تصفیه شیمیایی هستند. خدمات شامل تصفیه فیزیکی و شیمیایی روغن ترانسفورماتور، تصفیه فیزیکی روغن ترانسفورماتور، تصفیه شیمیایی روغن توربین، وارنیش زدایی روغن توربین است.


به طور کلی روغن های صنعتی مستعمل قابلیت بازیابی و تصفیه روغن را دارند.با تصفیه شیمیائی روغن آلوده به روغن نو با شرایط کیفی برابر و حتی بهتر از روغن نو تبدیل میشود. هزینه ای معادل 25


40% هزینه تمام شده تعویض روغن در کوتاهترین زمان ممکنز ویژگی های بارز خدمات KSP است. عدم نیاز به خروج تجهیزات در مدار و تصفیه روغن آنلاین و تصفیه شیمیایی آفلاین از تخصص های KSP است.تصفیه شیمیایی روغن