سامانه خشک کن آنلاین ترانسفورماتور

تاریخ درج پست : بهمن ۲۳، ۱۳۹۸
تاریخ آخرین بروزرسانی پست : تیر ۰۴، ۱۴۰۳
تعداد بازدید از این پست ۷۱۶
بازگشت به صفحه قبلی

سامانه خشک کن آنلاین ترانسفورماتور

رطوبت زدایی از روغن ترانس و خشک کردن آنلاین کاغذ آن


منتشر شده توسط مدیر Kamal Moshtaghi
سامانه خشک کن آنلاین ترانسفورماتور

جدیدترین ورژن سامانه پرتابل خشک سازی آنلاین ترانسفورماتور توسط متخصصین شرکت کاوشگران صنعتی پارت کیهان طراحی و ساخته شد.این سامانه با استفاده از زئولایت در واقع خشک کن زئولایتی ترانس است. این دستگاه برای رطوبت زدایی اکتیو پارت ترانس به صورت غیر تهاجمی و آرام و تعادلی و به صورت خشک سازی آنلاین می باشد. این سامانه توسط متخصصین شرکت KSP به ثبت اختراع نیز رسیده است.


یکی از مهمترین عوامل کارکرد ایمن ترانسفورماتورهای قدرت، وجود مقاومت عایقی مناسب درون هسته ترانسفورماتور است. آب به عنوان ترکیبی قطبی ولتاژ شکست روغن و مقاومت عایقی هسته را به شدت تحت تاثیر قرار میدهد. رطوبت از طرق مختلف جذب هسته ترانس می شود و آسیب های بسیار جدی به ترانس وارد میکند.


روشهایی مانند خشک کردن تحت خلا نیازمند خاموش کردن ترانسفورماتور است. به علت سرعت بالای رطوبت زدایی (چند روز) ، تنش هایی را در کاغذ عایقی بوجود میآورد و ممکن است ترانس نیازمند ری کلمپینگ شود.خشک کن آنلاین ترانسفورماتور یک سامانه دائم در مدار میباشد که به ترانسفورماتور قدرت متصل می شود. این دستگاه بدون نیاز به تخلیه روغن یا خاموش کردن ترانس و با استفاده از زئولایت در بستر ثابت به صورت تعادلی آب را از روغن جذب می می کند.


روغن ترانس خشک شده با چرخش درون ترانسفورماتور رطوبت را از هسته گرفته و این چرخه تا خشک سازی کامل هسته ادامه دارد. از آنجا که انتقال جرم به اهستگی و به صورت تعادلی انجام میشود در مدت زمان چندین ماه که این سامانه به ترانس متصل است تنش فیزیکی بر اثر کاهش رطوبت به کاغذ هسته ترانس وارد نمی شود. در خشک کن زئولایتی ترانسفورماتور ضمن خشک سازی هسته، نیاز به ری کلمپینگ آن نیست.


جدیدترین ورژن سامانه پرتابل خشک سازی آنلاین ترانسفورماتور توسط متخصصین شرکت کاوشگران صنعتی پارت کیهان طراحی و ساخته شد. در واقع ثبت اختراع خشک کن انلاین ترانسفورماتور توسط نخبگان KSP صورت گرفته است. شرکت کاوشگران صنعتی پارت کیهان(دانش بنیان نوع 1) بیش از 16سال سابقه فعالیت دارد. این شرکت، دانش بنیان تولیدی نوع 1 با سطح فناوری 1 تصفیه شیمیائی روغن ترانسفورماتور و حذف وارنیش روغن است.تصفیه شیمیایی روغن